Поради медичного працівника

Профілактика грипу

Грип – це серйозне високозаразне захворювання з ризиком госпіталізації та навіть смерті. Правильна профілактика грипу допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.

ВАКЦИНУЙТЕСЬ

Найперший та найважливішй крок для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення проти грипу вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти на грип. Сьогодні існує багато штамів вірусу грипу. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх. Проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів.

Що дає щеплення проти грипу:

• знижує ризик захворювання на грип,
  • зменшує кількість візитів до лікаря,
  • зменшує кількість пропущених у зв’язку із хворобою робочих або навчальних днів,
  • попереджує розвиток серйозних ускладнень.

Кому треба робити профілактичні щеплення проти грипу?

Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців.

Найважливіше провести вакцинацію людей із групи високого ризику: дітей молодшого віку, вагітних та осіб, які страждають від певних хронічних захворювань (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та захворювання органів дихання), а також людей похилого віку (старших 65 років).

Немовлята віком до 6 місяців також відносяться до групи підвищеного ризику серйозних ускладнень і наслідків грипу, але є ще надто маленькими для вакцинації. Однак особи, які доглядають за немовлятами, обов’язково повинні зробити профілактичне щеплення проти грипу.

Найкращий час для вакцинації  – до початку епідемії грипу.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ

Дуже прості профілактичні заходи допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти ваше здоров’я.

• Уникайте близького контакту з хворими.
  • Якщо захворіли ви, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.
  • Якщо у вас є симптоми грипу, то зверніться до лікаря.
  • При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою.
  • Не нагромаджуйте використані серветки у кишенях чи на столах. Одразу після використання викидайте їх у смітник.
  • Часто мийте руки з милом.
  • Якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї або гелі на спиртовій основі).
  • Намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота. Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм.
  • Протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.

15-17.01.2020 проведені профілактичні заходи, спрямовані на попередження педикульозу (огляд, бесіди).

Педикульоз — паразитарне захворювання, спричинене вошами, виникає в місцях великого скупчення дітей: дитячий садочок, школа, табір відпочинку, басейн, громадський транспорт.

Заразитися вошами можна тільки під час контакту з хворою людиною або через її речі.

Симптоми педикульозу

Основна ознака педикульозу — сильний свербіж у волосистій частині голови внаслідок укусу воші.

Свербіж може стати причиною безсоння, при постійному розчухуванні можуть виникати запальні захворювання шкіри.

Алгоритм ефективного лікування педикульозу

1. Ретельно оглянути волосся кожного члена сім’ї, розчісуючи його густим гребінцем.
  2. Нанести на волосся протипедикульозний засіб.
  3. Змити його водою через час зазначений в інструкції по використанню.
  4. Видалити мертвих вошей та гнид за допомогою густого гребінця.
  5. Випрати при температурі не нижче 60̊С (краще прокип’ятити) і випрасувати натільну та постільну білизну.
  6. Продезінфікувати речі, якими користувався хворий (матрац, ковдра, м’які меблі, м’які іграшки, комір одягу, головні убори, шкіряні вироби).
  7. Повторити процедуру через тиждень за умови епідемії.

Структура 2019-2020 н.р.

02.09.2019р. – 31.12.2019р.
15.01.2020р. – 29.05.2020р.

28.10.2019р. – 03.11.2019р.
01.01.2020р. – 14.01.2020р.
09.03.2020р. – 15.03.2020р.
 Другі весняні канікули (пасхальні) 17.04.-21.04.2020р.
Святкові та вихідні дні
14 жовтня 2019р. - День захисника Вітчизни (понеділок)
25 грудня 2019р. - Католицьке Різдво (середа)
7 січня 2020р. - Різдво Христове (вівторок)